Kapadokya Turu

1. Gün:
Güzel Atlar Diyarı olarak bilinen, tarih ve coğrafyanın iç içe geçtiği, masal diyarı Kapadokya’ ya yolculuğumuza Antalya’dan hareket ederek başlıyoruz. Sabah 06.00-07.00 arası Ağaçlı Dinleme Tesisinde yapacağımız kahvaltının ardından Selimiye Manastırına doğru yola çıkıyoruz. Sonrasında muhteşem manzaralar eşliğinde Ihlara Vadisi yürüyüşümüz ve rehberimizin eşliğinde Ağaçaltı ve Yılanlı Kilise ziyareti. Bu eşsiz vadi yürüyüşümüzün ardından zamanında Asurlulara kadar dayandığı bilinen 50.000 kişinin yaşayabildiği Kaymaklı Yeraltı Şehrini gezip öğlen yemeği için Göremeye geçiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Ortahisar’ da kahve molamız ve Turasan Şarap Fabrikasında şarap tadımlarımızı gerçekleştireceğiz. Daha sonrasında dinlenmek üzere otele gidiyoruz. Otelimizdeki akşam yemeğimizin ardından Welcome Partimize hepiniz davetlisiniz.
2.Gün
Balona binmek isteyen misafirlerimiz sabah 5’te yola çıkıyor ve balona binerek Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini gökyüzünden izleyerek muhteşem bir deneyim kazanıyorlar. Balon etkinliği sonrası tekrar otelimize dönüyor ve kahvaltımızı otelde alıyoruz.
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra 9.30 da otelimizden ayrılıyoruz. Zelve, Paşabağları ve birçok dizinin çekildiği Dervent vadilerinde yapacağımız fotoğraf çekimlerinin ardından ATV ve At binme etkinliklerinin yapılacağı Çavuşin’e gidiyoruz. Daha sonrasında büyüleyici peribacalarının bulunduğu Aşk Vadisi’ne gidiyoruz. Ardından Göreme’de öğlen yemeğimizi yiyeceğiz ve Avanos’a çanak ve çömleklerin yapılışını izleyeceğimiz çömlekçiye doğru yola çıkacağız. Çömlek yapımından sonra dinlenmek üzere otelimize döneceğiz. Akşam bir Kapadokya klasiği olan Türk Gecesine gideceğiz.
3.Gün
Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından çıkış yapıp Asmalı Konak dizisinin çekildiği konağa gidiyoruz. Hemen sonrasında manastır eğitiminin başladığı ilk yer olan Göreme Açık Hava Müzesine gideceğiz. Ardından Uçhisar ve Güvercinlik Vadisinde verilen kahve molası ve fotoğraf çekiminin ardından gerekli molalar ile birlikte Antalya’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir sonraki FOUR GROUP TRAVEL etkinliğinde buluşmak üzere misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

*NOT: Tur programında gezilen yerler ve konaklama yapılan otelde değişiklikler olabilir. Satın aldığınız tur sayfasında tur detayları yer almaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top